Bazény, aquaparky a wellness jsou typickými místy pro efektivní využití našich mikroelektráren (kogeneračních jednotek), kde dokáží výrazným způsobem snížit celoroční náklady na energie.

Teplo, vyrobené mikroelektrárnou, je spotřebováno pro ohřev bazénů, teplé vody a vytápění objektu. Souběžně vyrobená elektřina je primárně uplatněna pro bazénovou technologií a pro provozní spotřebu objektu. Ekonomické úspory se zpravidla pohybují ve stovkách tisíc korun ročně.

Řešení pro bazény a aquaparky (PDF)
efektivní využití kogeneračních jednotek

PŘÍPADOVÉ REALIZACE

Bazén Radlice – SK Motorlet Praha

Bazén Radlice – SK Motorlet Praha

986.212 Kč průměrná roční úspora bazénu
Popis objektu:
Sportovní klub Motorlet Praha o.s.
Radlická 298/105, Praha 5
www.sk-motorlet.cz

Technický popis:
Stávající plynová kotelna. Objekt napojen na nízké napětí.

Mikroelektrárna (kogenerační jednotka) celkem 453 kW
TEDOM Cento 1×200 kW. Tepelný výkon 1×253 kW. El. výkon 1x 200 kW

Celková roční úspora 986.212,-Kč
Energie 772.742,-Kč
OZE 213.470,-Kč
Plavecký bazén a víceúčelový sportovní areál SK Motorlet Praha nabízí kromě bazénu i dnes již velmi žádané služby v oblasti fitness, wellness, regeneračních a rehabilitačních služeb. Součástí areálu je vnitřní plavecký bazén 25m, venkovní nerezový bazének 13x7m a sportovní hala 17 x 30 m.
Ke stávajícím plynovým kotlům byla doplněna jedna kogenerační  jednotka o celkovém výkonu 453kW umístěná v prostorách kotelny.  Jednotka dodává teplo pro vytápění objektu, bazénu, wellness prostor a pro ohřev teplé vody. Veškerá, jednotkou vyrobená, elektřina je spotřebována v objektu.

CORDEUS – Centrum trvalého zdraví

CORDEUS – Centrum trvalého zdraví

363.568 Kč průměrná roční úspora
Popis objektu:
Poliklinika Cordeus a.s.
Na dlouhém lánu 563/11, Praha 6
www.cordeus.cz

Technický popis:
Vlastní plynová kotelna 200 kW. Objekt napojen na nízké napětí.

Mikroelektrárna (kogenerační jednotka) celkem 184 kW
2x TEDOM MICRO T30 . Tepelný výkon 2×62 kW. El. výkon 2×30 kW

Celková roční úspora 363.568,-Kč
Energie 285.568,- Kč
OZE 78.000,-Kč
Společnost Cordeus a.s., jako centrum pro prevenci a udržení trvalého zdraví byla založena v roce 1998 s cílem poskytnout prostor pro ty, kteří cítí zodpovědnost za své zdraví a potřebu osobního rozvoje a sebepoznání.
Kogenerace byly nainstalovány místo staré kotelny o výkonu 96 kW. Zároveň byly propojeny s druhou kotelnou o výkonu 200 kW. Kogenerace zajišťuje topení v objektu, ohřev TUV a vytápění bazénu. Přes zimní období dohřívá druhá kotelna objekt v době, kdy kogenerace nejsou schopny dodat dostatečný výkon. V období jaro až podzim postačí kogenerace pro kompletní nahřátí objektu. V teplotách pod 0 °C začínají běžet kogenerace 24 hodin denně.

JAK KOGENERAČNÍ JEDNOTKA FUNGUJE A PROČ JE EFEKTIVNÍ

onsite-schema-kogenerace-web

Kogenerační jednotka je spalovací motor s generátorem, který ze zemního plynu vyrábí teplo a elektrickou energii s vysokou účinností (cca 95%).

Motor pohání generátor, který vyrábí elektrickou energii. Vodní chlazení motoru je zdrojem pro vytápění a přípravu teplé vody. Jedna malá kogenerační jednotka o výkonu 30 kW elektřiny a 60 kW tepla může ušetřit až statisíce korun ročně. U větších jednotek od 200 kW elektrického výkonu můžou jít úspory do milionů korun.

V současné době se jedná o jeden z nejefektivnějších způsobů výroby tepla a elektřiny. Umístěním výroby přímo v objektu spotřeby odpadají distribuční ztráty a spolu s vysokou účinností jsou garancí příznivých cen energií.

RÁDI VÁM PŘIPRAVÍME NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Abyste zjistili, kolik peněz můžete s mikroelektrárnou za energie ročně ušetřit,
je třeba provést detailní kalkulaci se zohledněním všech specifických faktorů vaší lokality i objektu.
Analýzy a úsporové kalkulace zpracováváme bezplatně.

KONTAKTUJTE NÁS!