VYSOCE EFEKTIVNÍ ZAŘÍZENÍ

PRINCIP KOGENERACE

Mikroelektrárna pracuje identicky jako kogenerační jednotka nebo také mikrokogenerační jednotka. Jde o spalovací motor s generátorem, který ze zemního plynu vyrábí s vysokou účinností teplo a elektrickou energii.

Motor pohání generátor, který vyrábí elektrickou energii a motor se chladí vodou, která je zdrojem vytápění objektu. Díky vysoké účinnosti kogeneračních jednotek mezi 90-95% je cena energií příznivá. Jedna malá kogenerační jednotka o výkonu 30 kW elektřiny a 60 kW tepla může ušetřit až statisíce korun ročně za energie. U větších jednotek od 200 kW elektrického výkonu můžou jít úspory do milionů korun.

motor, který pohání generátor – vyrábí elektřinu
pohon na zemní plyne
motor se chladí vodou, která je zdrojem tepla pro objekt jak pro topení, tak pro užitkovou vodu
účinnost až 95%

MAXIMÁLNĚ EKONOMICKÝ PROVOZ

Vyrobené teplo je spotřebováno přímo v objektu. U elektřiny je případná nadprodukce odprodána do rozvodné sítě.

Mikroelektrárna pracuje současně s dodávkou elektřiny ze sítě – nic se nepřepojuje. Pokud naše jednotka neběží, veškerá elektřina je dodávána z rozvodné sítě. Pokud je jednotka spuštěna, rozvodná síť doplňuje případné okamžité nedostatky nebo odebírá přebytky energie.

teplo se spotřebuje v objektu pro topení a ohřev vody
dodávky elektřiny z  mikroelektrárny a rozvodné sítě jsou paralelní, rozvodná síť pouze automaticky řeší výkyvy (spotřebitel nerozezná, kdy se jednotka zapne či vypne)
Elektřina se spotřebovává v objektu dle potřeby, přebytky se prodají do distribuční sítě a vy dostanete bonus za každou prodanou kWh
Čím více elektřiny vyrobené přímo v objektu spotřebujete, tím více ušetříte

INSTALACE MIKROELEKTRÁRNY

Mikroelektrárna je nejprve připojena na přívod plynu spolu s podružným plynoměrem, který kontroluje spotřebu plynu. Následně je napojena na vnitřní rozvod elektrické energie přímo v objektu – zpravidla na nejbližší místo z hlediska kapacity elektrických vodičů. V řadě případů řešíme zapojení přímo do rozvodné stanice nebo trafostanice.

Zařízení je primárně napojeno na akumulační nádrž, která slouží jako vyrovnávací nádrž na teplo a zároveň umožňuje optimalizovat běh jednotky do nejvhodnějšího období z hlediska úspor energií.

Jednotka je tedy k rozvodné energetické síti připojena stejně jako velké elektrárny a pracuje současně s ní. Rozvodná síť vyrovnává případné rozdíly v požadované spotřebě energie (dodává chybějící kapacitu a odčerpává přebytky).

IMG_0826

VYUŽITÍ EXISTUJÍCÍHO OTOPNÉHO SYSTÉMU

Stávající systém vytápění zůstává nadále funkční.  Mikroelektrárna nadále slouží jako primární zdroj tepla a původní zdroj je aktivován pouze v případech, kdy naše jednotka kapacitně nepokryje 100% požadované dodávky tepla (zpravidla v opravdu chladných částech zimního období).
novostavba je od počátku připravena na moderní a levný způsob vytápění
dlouhodobé úspory elektřiny a tepla výrazně sníží náklady na provoz
eliminujete investiční náklady na část vytápění
Ozvěte se nám

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Zadejte prosím kód z obrázku

captcha

Zavolejte, zašlete poptávku mailem nebo zanechte vzkaz. Obratem se Vám ozveme zpět.

OnSite Power Holding a.s.

Hauptova 594 156 00 Praha 5 – Zbraslav
IČO: 28166906
DIČ: CZ699003750
Tel: +420 240 201163
E-mail: info@onsite.cz
Web: www.onsite.cz

OnSite Power s.r.o.

Hauptova 594 156 00 Praha 5 – Zbraslav
IČO: 24671282
DIČ: CZ699003750
Tel: +420 240 201163
E-mail: info@onsite.cz
Web: www.onsite.cz