JEDNIČKA NA TRHU

OnSite Power je největším provozovatelem malých a středních mikroelektráren v České republice. Jsme český subjekt, plně financovaný českým kapitálem. Společnost jsme vystavěli doslova na zelené louce a jako správný start-up si prošli řadou růstových problémů.

„Nápad založit společnost, která se bude zabývat úsporami, se zrodil náhodou, když jsem se pokoušel optimalizovat vytápění u sebe doma. Při instalaci tepelného čerpadla jsem zjistil, že si nemám jak ověřit sliby dodavatele. V souladu s manažerským heslem: „co neměříš to neřídíš“ jsem sám začal hledat řešení, které by nejen měřilo spotřebu energií a výrobu tepla z tepelného čerpadla, ale vše i optimalizovalo. Čekala mne řada překvapení: ukázalo se například, že daleko největší neefektivitou je natápění užitkové vody do bojleru“.

Kogenerační projekt přišel o něco později a při jeho realizaci jsme využili všechny mé zkušenosti. Máme za sebou dlouhou cestu k optimalizaci vytápění a spotřeb elektřiny. Přesto, když spouštíme do provozu novou lokalitu, lehce se usmívám, když si vzpomenu na první prototypy měření u mě ve sklepě.

Současný OnSite Power je profesionálním dodavatelem nezávislých zdrojů elektřiny a tepla. Věnujeme se jejich instalaci, provozu i servisu. Máme zákazníky s elektrickým výkonem téměř 2 MW.

Náš cíl zůstává stejný: šetřit zákazníkům výdaje za energie.
Strategie je stále win-win: čím více zákazník šetří, tím větší je i náš profit. Na naší práci je právě tenhle fakt jednou z nehezčích motivací a odměn zároveň.

Miroslav Semrád, zakladatel společnosti

PODPORA ERSTE GROUP

ZAKLADATEL SPOLEČNOSTI

KDE PRACUJEME