KDO JSME ČÍM SE ZABÝVÁME

Dnes je OnSite Power největším provozovatelem malých a středních kogeneračních jednotek v České republice. Společnost jsme vystavěli doslova na zelené louce a prošli jsme si řadu obtíží tak jako každý začínající start-up. Vše začalo před pár lety.

Nápad vytvořit společnost, která se bude zabývat úsporami, vzešel vlastně náhodu, když jsem se pokoušel optimalizovat vytápění u sebe doma. Vše začalo instalací tepelného čerpadla a zjištěním, že vlastně nevím, jestli to, co slibuje dodavatel, tak je – a proto dle manažerského hesla: „co neměříš to neřídíš“ jsem začal hledat řešení, které by změřilo spotřebu energií, výrobu tepla z tepelného čerpadla a vše optimalizovalo. Jak velké překvapení mě čekalo – ukázalo se, že daleko největší neefektivitou je natápění užitkové vody do bojleru.

No a pak už to šlo dál – nápad s kogenerací přišel o něco později a zkušenosti z měření energií a optimalizací běhu šly poměrně dobře zužitkovat. Dnes je to už docela dlouho a máme za sebou dlouhou cestu vedoucí k optimalizaci vytápění a spotřeb elektřiny, ale vždycky když spouštíme novou lokalitu, lehce se usmívám, protože ty první prototypy měření začaly u mě ve sklepě.

Dnes je OnSite Power společnost zabývající se výstavbou a provozem nezávislých zdrojů elektřiny a tepla. Máme zákazníky s elektrickým výkonem téměř 2 MW. Nicméně náš cíl je stále stejný – chceme šetřit našim zákazníkům výdaje a to nejhezčí na našem projektu je win-win strategie – čím více zákazník šetří tím větší je i profit pro nás – motivace naše a našich zákazníků jsou tudíž shodné, což je tom to nejhezčí.

Miroslav Semrád
Jsme česká společnost s českým kapitálem.

PODPORA OD ERSTE GROUP

ZAKLADATEL SPOLEČNOSTI

KDE PRACUJEME

Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page