Případová reference
Hotel Fit Fun

Bazény / Lázně / Wellness centra, Hotely / Penziony | Liberecký

Instalovaná mikroelektrárna:
TEDOM CENTO T200 - 200kWe

Celková roční úspora:
321 000 Kč

Roční úspora na jeden pokoj: 1.933 Kč

  • 166 pokojů
  • rozsáhlé wellnescentrum
  • 2 restaurace a kavárny
  • bowlingové centrum

Typ vytápění: vlastní plynová kotelna Elektrická energie: objekt napojen na vysoké napětí

O KLIENTOVI

Hotel se 166 pokoji se řadí mezi největší hotely v Krkonoších. Všechny pokoje jsou v tříhvězdičkové kvalitě a nachází se ve dvou křídlech hotelu. Obě dvě křídla jsou propojena zaskleným průchodem. Rozsáhlé Wellness & Balneo centrum zahrnuje plavecký bazén, saunu, fitness, 2 masérny, dva velké whirlpooly, infrasaunu a sluneční louku.

MIKROELEKTRÁRNA ONSITE POWER

Instalace kogenerační jednotky s tepelným výkonem 253 kW pokrývá většinu potřeby tepla hotelu. Plynový kotel, jako bivalentní zdroj, přitápí pouze v zimních měsících. Kogenerace pokrývá potřebu tepla nejen pro vytápění hotelu, ale i  pro vytápění bazénu a ohřev teplé užitkové vody pro wellness a další služby, které hotel poskytuje. V zimních měsících pokryje více než 90 % spotřeby elektřiny, a snižuje tak významně platby za obnovitelné zdroje elektřiny.

Údaje o výrobě

Spotřeba Z toho výroba KGJ Pokrytí spotřeby
Elektřina 996 MWh 589 MWh 59 %
Teplo 1591 MWh 1269 MWh 80 %
co říká klient  

Petr Schiefert
vedoucí provozu hotelu Fit&Fun Harrachov

„Hotel Fit&Fun patří mezi největší a nejoblíbenější lyžařské i turistické ubytovací zařízení v okolí Harrachova. Klade to extrémně vysoké nároky na provozní zázemí, tedy i na kotelnu. Představte si, že se 450 lyžařů téměř ve stejnou chvíli vrátí ze sjezdovky. Všichni se chtějí ohřát, vykoupat v dostatku teplé vody. Pokud bychom je nechali čekat, příště už by už bydleli v jiném hotelu. K tomu přičtěte provoz plně využívaného wellnescentra, hotelovou kuchyni, restauraci, bary a firemní akce v kongresových prostorách. V létě spotřebujeme méně tepla, jinak se ale režim o moc nezmění. Instalaci mikroelektrárny Onsite Power považujeme i zpětně za velmi dobrý obchodní tah – bez jakýchkoliv vstupních investic jsme dosáhli opravdu výrazných úspor.  Zásobování energiemi z větší části zvládá mikroelektrárna, původní kotel pouze vykrývá okamžité špičky v zimním období. Vše funguje naprosto podle původních očekávání, o provoz a optimalizaci se nestaráme, ta je věcí provozovatele.”